2014-03-04
    Ballkan Forum Email Chat Shqiptaret Gazeta Televizione Reklamat
    Banka Bursa Bashkia Kryeministra Instat Gjyqesori Millennium  
POLITIKA
Pozita
Opozita
Parlament
Presidence
Zgjedhjet
Politika e jashtme
KRONIKA
Lajmi i dites
Lajme nga rrethet
Prokukori
Gjykate
Policia
EKONOMI
Biznes
Finance
Investime
Bankat
SOCIALE
Bashkia
Shendetesi
Arsimi
Turizmi
Trotuar
Reportazhe
Personazh
KULTURE
Monumente
Muzika
Arti
Galeri
Kinema
Libri
BOTA
Emigrantet
Lajme nga rajoni
Lajme nga bota
Diplomaci
SPORTI
Sporte vendi
Sporte bote
Legjionarėt
**Gjermani 2006**
“Athina 2004”
OPINIONE
Analize
Koment
Opinion
Dosier
Speciale
Letrat e LexuesveLajme nga BOTA

Dėmshpėrblim pėr gratė qė sollėn rėnien e regjimit tė Gadafit

Autori i Lajmit: Red
Gratė e pėrdhunuara

Herėt apo vonė drejtėsia vihet nė vend dhe kėtė herė ka qenė radha e grave libiane pėr tu shpėrblyer. Gratė e pėrdhunuara gjatė kryengritjeve tė vitit 2011 qė sollėn edhe rėnien e regjimit tė kolonel Gaddafit do tė njihen si viktima tė luftės dhe do tė dėmshpėrblehen, informoi qeveria libiane gjatė ditės sė enjte. Dekreti, i cili pėr tė kaluar do tė ketė nevojė pėr mbėshtetjen e Parlamentit, vendos gratė e pėrdhunuara nė tė njėjtin nivel me tė rėniet apo tė plagosurit nė luftėn ndaj diktaturės 42-vjeēare, duke u akorduar atyre tė drejtėn e njė pensioni.Forcat qė mbėshtesnin kolonelin, pėrdorėn gjerėsisht gjatė zhvillimit tė luftės civile pėrdhunimet si njė armė pėr tė mbjellė terror dhe pėr tė shtypur kryengritjet. Ndėrsa Libia ka hyrė nė vitin e tretė qė prej atyre revoltave, votuesve do t u kėrkohet sė shpejti qė tė zgjedhin njė komision, i cili do tė shkruajė njė kushtetutė tė re pėr vendin.
Trupi kushtetues do tė pėrbėhet nga 60 persona, nga 20 prej secilit prej tre rajoneve kryesorė tė Libisė.

Ky lajm ėshtė publikuar: 21/02/2014


  KERKO TEK BALLKAN

POLITIKA

RTSH, Komisioni i Medias bllokon procesin, nė pritje tė njė marrėveshje


Ministria e Bujqėsisė: Karburant me ēmim 100 lekė litri pėr fermerėt


Basha: Opozita do jetė e pranishme nė kuvend


Spiropali: U arkėtuan 10 miliard e 177 milionė lekė


Ligjet, seancė dėgjimore pėr trajtimin e tė burgosurveKoment

Dėmton politika e keqe pa emėrues tė pėrbashkėt


I tillė ishte Azem Hajdari


Tė hiqet imuniteti ligjor pėr njerėzit e zgjedhur nė pushtet!


FATI , PĖR FATZINJTĖ...


Korrupsioni ėshtė rreziku i njė shoqėrie pėr dėshtim!KRONIKA

Arrestohet grupi kriminal, 13 nė pranga, 2 nė kėrkim


Gjyqi ndaj meje i montuar pėr qėllime politike, tė pushohet


Gėrdeci, lirohet Ylli Pinari ishte dėnuar me 15 vite burg


Tiranė, eksploziv banesės sė biznesmenit, plagoset njė vajzė


Kapen me 450 kg drogė, nė pranga 2 persona


2001-2004 Ballkan.com
Te gjitha te drejtat e rezervuara "Ferano Group" Sh.p.k
Programuar nga Shqiperia.Com
Adresa e Redaksisë:
Rruga e Durresit, Nr 61, Tirane, Shqiperi
Tel / Fax: +355 4 229 954